Co se jinam nehodilo

Ty vadoooo! – Miláček Anna v divadle Palace

Víkend, kdy jsme společně poprvé vyrazili za divadlem, byl opravdu zdařilý. V sobotu dorazila parta rozverných Poláků, takže mě čekalo první velké seznamování s Radkovými kamarády. Nejprve jsme s nimi zašli na pivo do hospůdky U Vejvodů a pak zašli do klubu Vagón, kde jsme si to celkem užili a domů odcházeli kolem třetí ráno. A my dobrodruzi ještě skočili pozdravit našeho milého hospodského, kde jsme se taky zdrželi a do postele jsme dorazili asi v pět.

 

Shodou, ne tedy zrovna veselých událostí, jsem dostala od rodičů dva lístky do divadla Palace na představení Miláček Anna. Radek trochu váhal, bál se, že jeho jazykové schopnosti nejsou ještě natolik dobré, aby si hru v češtině užil. Jeho obavy byly naprosto zbytečné, až asi na 2 slova rozuměl všemu a bavil se stejně jako já a další diváci v sálu. V Palace jsem byla na hře Prachy!!! a to dokonce dvakrát, jak se mi to líbilo, protože mám ráda hry, kdy se smějete absurdní situaci a říkáte si, že nic dalšího už se stát přece nemůže, ale mýlíte se, a autor vám servíruje další a další situace a nebere to konce. A přesně taková tato hra je!

 

 

Hru napsal Marc Camoletti. V Praze se jí ujal Zdeněk Tyc a v divadle měla premiéru už v roce 2009. V jednotlivých rolí se vám představí David Prachař, Petra Špalková, Saša Rašilov, Linda Rybová a Martina Hudečková.

 

Děj pojednává o manželském páru – Jacqueline (Petra Špalková) a Bernardovi (Davidu Prachařovi). Jacquine si naplánuje schůzku se svým milencem Robertem (Saša Rašilov). Ale i Bernard má nekalé plány, takže se pošlou pryč – Bernard má jet na služební cestu a Jacqueline se chystá navštívit rodiče. A v domnění, že je ten druhý pryč, si každý skutečně domů přivede nového „partnera“. Kromě nich se v domě zdržela i hospodyně Anna (Martina Hudečková), která měla odjet do Ostravy, ale nechtělo se jí.

 

Saša Rašilov hraje přitroublého hudebníka, který hraje v kapele na kytaru. Linda Rybová, kterou si přivedl domů Bernard, ztvárnila naivní hloupou blondýnu Brigitte. Anna má tak nelehký úkol. Musí celou situaci ukočírovat tak, aby se milenci a manželé nepotkali. A tak hlídá koupelnu i obývák a náhodná setkání se snaží vysvětlit milosrdnou lží…

 

Jak a jestli vůbec se jí to povedlo vám neřeknu. Pokud budete mít možnost, zajděte se do divadla osobně podívat. My si z hry odnesli výbornou náladu a několik hlášek, které dodnes používáme. Rozhodně jedno z nejlepších představení, které jsem viděla! Jako ty vado, fakt bylo boží!

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.